Realizace

Kontakt

Ideální teplota:​

Předsíň a chodby: 16-18 °C
Spálna: 16-20 ° C
Kuchyňě: 20 ° C
Obývací pokoj : 20 -21 ° C
Koupelna: 24 ° C
Pracovna: 20 -21 ° C
Koupelna: 24 ° C

Pamatujte na to, že teplota rodinného domu by neměla klesnout pod 15 ° C, i když právě odjedete na delší dobu pryč. Pak totiž hrozí, že opětovné vytápění potrvá velmi dlouho a utratíte za něj více peněz, než za temperování například na 18 ° C. Naopak při přetápění interiéru vás stojí každý jeden stupeň až dalších 6% z celkových nákladů za vytápění. Pokud se dlouhodobě pobýváte v místnosti, kde je více než 25 stupňů, odvyknete si od chladu a tak můžete být v zimě více náchylnější na různé nachlazení.

Hodnota ideální teploty se liší v závislosti na jejich využívání. Nižší teploty jsou vhodné ke spánku a naopak vyšší k relaxaci. Venkovní žaluzie představují ideální prostředek úpravy vnitřního klimatu v závislosti na ročním období a počasí. Během tropických letních dnů si prostřednictvím nich dokážete v interiéru vytvořit příjemný chládek a v chladným dnech si naopak teplo lépe udržíte.

Stálá teplota v interiéru: jak pomohou venkovní žaluzie?

V letním období si chceme všichni užít co nejvíce slunečních paprsků a vychutnávat si letní pohodu. Současná architektura domů, kde dominují velké prosklené plochy a množství oken je sice nastavena tak, že získáte prosvětlenou domácnost, ale sluneční světlo mnohdy oceníte pouze do určitého momentu. Pokud se začnou venkovní teploty šplhat nad 27 stupňů Celsia a setrvají tak několik dní, interiér domácnosti se začne výrazně přehřívat. V létě, zejména během veder, venkovní žaluzie odrážejí sluneční paprsky ještě před jejich dopadem na zasklení a snižují tak teplotu v místnosti až o 10 ° C. Pokud zvolíte světlé lamely, pustíte s dovření žaluziemi do interiéru pouze 3,7% slunečního záření. Ve srovnání s vnitřními žaluziemi, které pustí do interiéru až 36% záření, máte v místnosti příjemně a výrazně ušetříte za provoz klimatizácie.V zimě během slunečních dnů, nechte naopak žaluzie vytaženy, abyste do interiéru pustili více tepla. U žaluzií s lamelami typu C díky naklápění na obě strany světlo nasměrujete, kam potřebujete. Tak si například příjemně prohřejete i podlahu. Navíc, pokud necháte v zimě venkovní žaluzie zavřené i přes noc, žaluzie zabrání úniku tepla a vy tak zvýšíte teplotu v místnosti o dalšího 1,5 ° C.

Teplotu dokáže udržet i s pomocí smart nebo tzv. inteligentních zařízení

V zimě můžete potom využít ovládání pomocí takzvaných scénářů. Pokud víte, že na východní stranu domu svítí ráno více světla, nechte žaluzie vytažené a interiér tím prohřejte. Jejich zatažení naplánujte až kolem poledne, kdy se dostane slunce nad dům. Tím si teplo uvnitř lépe udržíte. Žaluzie můžete ovládat i na dálku – díky systému inteligentní domácnosti Smart Home.Vonkajšie žaluzie jsou díky svým vlastnostem oblíbené i při stavbách nízkoenergetických a pasivních domů. Pomáhají totiž v domě udržovat stálou teplotu mezi 18 a 23 ° C bez zbytečného chlazení či kúreniaCeny venkovních žaluzií závisí zejména na způsobu ovládání, ale také na tvaru a velikosti lamely. Je však třeba myslet i na to, že správným používáním exteriérových žaluzií se vám prodlouží i životnost okna a zároveň se vám mohou vrátit peníze zpět prostřednictvím úspor za energie, které mohou představovat až 30% v podobě nákladů na chlazení interiéru v létě a vytápění v zimě .